Apie mus

UAB “Dirbtinis pluoštas” yra vienintelė įmonė Baltijos regione, gaminanti acetatinius siūlus. Acetatas – tai dirbtinis pluoštas, išgautas iš natūralaus polimero – medienos celiuliozės. Celiuliozės acetato siūlai pasižymi ypatingai natūraliu blizgesiu, švelniu kritimu, puikiomis antistatinėmis savybėmis, jie malonūs ir švelnūs odai tarsi natūralus šilkas. Būtent taip šių dienų tekstilėje ir yra vadinamas acetatas. Acetato gamyba pradėta daugiau kaip prieš 80 metų. Lietuvoje acetatinių siūlų gamyba pradėta 1965 metais.

 UAB “Dirbtinis pluoštas” gaminamus produktus sudaro labai įvairus acetatinių ir mišriagijų siūlų asortimentas,, kurių parametrai gali kisti plačiose ribose:

  • ilginis tankis - nuo 44 dtex iki 330 dtex;
  • sampynų skaičius - nuo 10 samp/m iki 40 samp/m;
  • sukrumas - nuo 80 s/m iki 2200 s/m;
  • svoris ir tūtelė - nuo 1,5 kg iki 6 kg svorio ritės ant įvairių tipų tūtelių.

 UAB “Dirbtinis pluoštas” gaminiai:

  • 100% blizgantys ir matiniai acetatiniai siūlai;
  • Įvairūs mišriagijai siūlai;
  • Acetatiniai poliamidiniai ACEMIX ®;
  • Acetatiniai poliesteriniai DACPEMIX ®;
  • Acetatiniai mase dažyti siūlai –  plati spalvų gama, tarp jų ir juoda. Intensyvios, atsparios įvairiems poveikiams spalvos (pagal LST EN ISO 105).
  • Specialieji acetatiniai siūlai MIKACET ®, pasižymintys antimikrobinėmis savybėmis.

 Šių produktų aukšta kokybe jau įsitikino daugelio pasaulio šalių vartotojai. Acetatiniams siūlams yra suteiktas “OekoTexStandard  100” sertifikatas, liudijantis, kad gaminami produktai nėra kenksmingi žmogui ir aplinkai.

Acetatiniai siūlai pasižymi nesudėtingu perdirbimu pagrindiniuose tekstilės įrengimuose, yra lengvai suderinami ir gali būti naudojami su kitais pluoštais. Tai teikia acetatiniams siūlams nemažai pritaikymo ir vartojimo galimybių. 


UAB “Dirbtinis pluoštas” tęsia lietuviško acetato gamybos tradicijas. Europoje bei kitose pasaulio rinkose mūsų prekybinis ženklas plačiai žinomas kaip aukštos kokybės produkto ženklas. Šiandien UAB “Dirbtinis pluoštas” didžiuojasi galėdama pristatyti kvalifikuotų specialistų komandą, iš kartos į kartą perduodamas sukauptas žinias ir patirtį, sugebėjimą įsiklausyti į klientų poreikius ir, svarbiausia, platų aukštos kokybės acetatinių siūlų pasirinkimą. Pažangūs techniniai sprendimai, sukauptos žinios ir patirtis, besitęsianti nuo acetato gamybos ištakų Lietuvoje, personalo pasirengimas bei administravimo sugebėjimai leidžia išpildyti įvairiausius ir sudėtingiausius klientų užsakymus bei garantuoti kokybę.

Bendrovė dirba vadovaudamasi kokybės ir aplinkos apsaugos politika. Sekdami naujausios mados kryptis, daug bendraudami ir bendradarbiaudami su acetatinių siūlų gamintojais ir specialistais visame pasaulyje, pastoviai tobuliname savo produktą. Mūsų gaminamų acetatinių siūlų įvairovė bei jų techniniai rodikliai teikia daug galimybių juos pritaikant ir patrauklumo vartojant. UAB “Dirbtinis pluoštas” pajėgumai siekia 8000 tonų siūlų per metus. Didžioji dalis įmonės produktų eksportuojami į Europos rinkas: Italiją, Prancūziją, Vokietiją, Ispaniją, Portugaliją. Taip pat svarbios acetatinių siūlų pardavimo rinkos – Korėja, Egiptas, Turkija, Čilė, Meksika, Brazilija ir kitos. Italijos kompanija ILCAT SpA yra UAB “Dirbtinis pluoštas” distributorius dažytų siūlų pardavimui Europoje. UAB “Dirbtinis pluoštas” yra visateisė Tarptautinio viskozės ir sintetinių pluoštų komiteto (CIRFS) narė, daugiametė Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonių asociacijos (LATIA) narė, kitų Lietuvos verslo asociacijų narė.


UAB „Korelita“ (dabartinis įmonės pavadinimas “ Dirbtinis pluoštas“) verslo partnerių paieška ir eksporto plėtra

2015 m. gegužės 29 d. UAB „Dirbtinis pluoštas“ baigė įgyvendinti projektą pavadinimu “UAB „Korelita“ Verslo partnerių paieška ir eksporto plėtra ”, iš dalies finansuotą Europos Sąjungos Regioninės plėtros fondo lėšomis pagal priemonę „Naujos galimybės“. Įmonė į projekto įgyvendinimą pagal finansavimo sutartį turėjo investuoti iki 16.381,6 EUR nuosavų lėšų (neįskaitant PVM), o paramos suma turėjo siekti 24.572,4 EUR. Bendra 14 mėn. trukmės projekto vertė pagal sutartį su Lietuvos verslo paramos agentūrą sudarė 40.954 EUR. 

Projekto įgyvendinimo metu įmonė sudalyvavo tarptautinėse parodose Latvijoje, JAV, Pietų Korėjoje ir Uzbekijoje. Dalyvaudama parodose UAB „Dirbtinis pluoštas“ pristatė savo paslaugas, išplatino projekto metu parengtą rinkodaros medžiagos komplektą, kurio dėka buvo plačiau skleidžiama informacija apie įmonės veiklą ir ieškoma potencialių klientų bei tarptautinėse rinkose didintas įmonės žinomumas.

Tikimasi, kad aktyvus dalyvavimas tarptautinėse parodose dar labiau sustiprins įmonės esamas rinkos pozicijas, padidins esamų užsakymų skaičių, išplės verslo bendradarbiavimo galimybes tikslinėse užsienio rinkose.